Úvod Muži Žáci Přípravka Kontakt

Články:

Strunkovice - Zdíkov 3:0 (0:0)

Bez tradičních opor odjížděli zdíkovští žáci ke svému předposlednímu utkání jara. Z důvodu nemoci chyběli Carvan a Vašíček, omluven byl také Slanec, Sova T. a Hadrava P. Dlouhodobě nemocný je David Mikeš. Sestava se rodila těsně před utkáním a do pole museli i hráči, kteří teprve získávají zkušenosti. První poločas byl vyrovnaný, i když měli k vedení blíže domácí. Ve 26. minutě kopali penaltu za zákrok brankáře Krejčího. Z nařízeného pokutového kopu však trefil domácí Wagner pouze tyč.

Druhá půle přinesla nejprve první branku Strunkovic a ve 41. minutě zranění zdíkovského Štefana Kureje. Tím byl úděl Zdíkova zpečetěn. Následovala druhá branka, pak dvě ojedinělé šance hostujícího Tesaře a nakonec třetí branka.

Roman Šebánek, 3. června 2012

Sokol Zdíkov - Tatran Volary 4:0 (3:0)

Již dopoledne nastoupili ke svému předposlednímu domácímu utkání žáci Sokola. Soupeřem jim byl tým Tatranu Volary. Volarští nemají na měření sil dobré vzpomínky. V prvním utkání (na podzim) jim Zdíkovští uštědřili nováčkovskou lekci a nasázeli 22 branek, v druhém měření sil dostali od Zdíkova 12. Tentokrát se gólový příděl nekonal.

Hosté, jak již to bývá, zaujali proti lídrovi soupeře defenzivní taktiku. Díky větší herní ploše, kterou Zdíkov disponuje, nebylo dobývání branky tak urputné. Již ve 3. minutě otevřel skóre Pepa Zeman, kterého oslovil svou přesnou přihrávkou René Kurej - 1:0. Sváteční střelec Zeman se trefil ještě jednou, když svojí individuální akci zakončil střelou na bližší tyč a překvapil tak hostujícího brankáře - 2:0. Zdíkovští se dostávali do šancí, ale neměli dostatek prostoru ani klidu. Několikrát povedené střely zblokovala obrana Tatranu. Třetí branku vstřelil naopak tradiční střelec na straně Zdíkova. David Tesař si svou střelu, kterou brankář Volar jen vyrazil, doběhl a chladnokrevně zakončil. - 3:0.

V druhé půli domácí trenér dal prostor i hráčům z lavičky a tak hra Zdíkova postrádala tradiční tempo. V koncovce se trápili tradiční ostrostřelci. René Kurej a Ondra Carvan tentokrát vyšli naprázdno. Když už to vypadalo, že utkání skončí výsledkem 3:0, roztočil své obrátky David Tesař a individuální akci zakončil brankou - 4:0. Domácí žáci utkání po zásluze vyhráli, ale také hosté zaslouží pochvalu, neboť od podzimu na sobě zapracovali a jejich hra se zvedla.

Sestava Zdíkova: Krejčí Jiří - Vašíček Jiří, Sojka Milan, Kurej Štefan - Klíma Matěj, Tesař David, Zeman Josef - Carvan Ondřej, Kurej René

Střídali: Sova Tomáš, Jandoš Václav, Vítovec Jindřich, Škopek Radek

Roman Šebánek, 27. května 2012

Zdíkov - Strunkovice 3:3 (2:1)

V neděli, po vydatném dešti, nastoupili žáci proti Strunkovicím. Těžký terén komplikoval hru domácích, která je založena na kombinaci. Mnozí hráči měli v nohách několik utkání. V pátek se hrál ve Zdíkově Coca-cola školský pohár, v sobotu nastoupili mnozí domácí hráči na střídavý start za SK Vacov. Soupeři navíc proti prvnímu celku OP předvádějí totální defenzívu a původní úmysl zpestřit mládežnická utkání hrou na malé branky bere za své.

První branka padla po rohu Zdíkova, kdy si ukázkového vlastence vstřelil hostující Hnátek -1:0. Zdíkov kombinoval, hosté se bránili a čekali na chyby v defenzívě. Ve 28. minutě se z brejku prosadil Váša -1:1. Do šaten šli nakonec veseleji domácí, když se nejlépe před brankou zorientoval René Kurej a zvýšil na 2:1.

Druhý poločas byl dlouho bitvou o střed hřiště. Skvělé výkony předváděl zejména hostující brankář. Po hezké kombinaci zvýšil na 3:1 Carvan a vypadalo to na očekávanou výhru hostí. Strunkovický trenér však změnil posty a do té doby defenzivního Ťápala poslal do útoku. Jeho dvě ostré střely znamenaly vyrovnání - 3:3 a strunkovičtí dostali novou krev do žil. Zdíkov se snažil strhnout vedení na svou stranu, ale sil ubývalo. Poslední šanci promarnil René Kurej, když centr od svého bratra Štefana ve vítězný gól nepřetavil.

20120415_2.JPG, 53kB

20120415_3.JPG, 82kB
Roman Šebánek, 17. dubna 2012

Volary - Zdíkov 0:12 (0:5)

Branky Zdíkova: Carvan 5, Kurej René 4, Tesař 2, Mikeš

V prvním jarním kole zajížděl vedoucí Zdíkov na půdu posledních Volar. Hráči nastoupili v nových dresech a nutno podotknout, že dlouhé rukávy přišly vhod. Teplota se pohybovala mezi 2-5 stupni. V úvodu se zdíkovští dostávali do tempa a volarští urputně bránili. Překonat domácí val se podařilo až po 10 min. ostrostřelci Carvanovi. Pak už se brankostroj rozjel a zastavil se až na čísle 12. Domácím patří uznání za bojovnost a nasazení.

vel_Z1.JPG, 76kB

vel_Z2.JPG, 72kB

vel_Z3.JPG, 85kB

vel_Z4.JPG, 79kB

Roman Šebánek, 10. dubna 2012

Slavoj Husinec - Sokol Zdíkov 1:6 (0:4)

Branky Zdíkova: Ondra Carvan (4), David Tesař (2)

Lhenice - Zdíkov 1:0 (0:0)

Černý víkend zdíkovského fotbalu završili žáci, kteří jako lídři okresního přeboru cestovali na půdu druhých Lhenic. Zdíkov neodehrál špatné utkání. držení míče bylo na jejich straně. Mohli dokonce jít do vedení. Střelu Karlíka domácá brankář neudržel , dokázal však ještě zblokovat střelu dobíhajícího Carvana. V druhé půli měl největší šanci Šimek odkrytou branku však trestuhodně přestřelil. Utkání tak rozhodla jediná branka, kterou domácí Lhenice vstřelili z pokutového kopu. Rukou ve vápně zahrál zdíkovský kapitán Karlík a domácí šli do vedení po proměněné penaltě Reidla. Zdíkovští se ještě snažili zápas alespoň vyrovnat, ale hra již byla křečovitá a chybělo i fotbalové štěstíčko.

Zdíkov touto prohrou přišel o první místo a musí spoléhat na zaváhaní Lhenic. Do konce soutěže zbývají 4 kola. Příští týden má Zdíkov volný los.

Roman Šebánek, 15. květen 2011

Sokol Zdíkov - FK Lažiště 1:0 (0:0)

Branka: Carvan (PK)

Roman Šebánek, 8. květen 2011

Blaník Strunkovice - Sokol Zdíkov 1:8 (1:1)

Branky Zdíkova: Carvan 3, Tesař 3, Šimek 2

Žáci Sokola Zdíkov cestovali do Strunkovic na 1. Máje. Počasí bylo ryze fotbalové, oblačno, okolo 15 stupňů a trávník zkropená nočním deštěm. Strunkovičtí v minulém utkání prohráli s Lažištěm 2-1 a Zdíkov si poradil s Husincem stejným skóre.

První poločas "zdíkovským kohoutům" nevyšel podle jejich představ. Šli sice do vedení, když Ondra Carvan využil chyby domácího brankáře, ale průběh hry neodpovídal jejich postavení v tabulce. Domácí hráči "Mexika" hráli velmi zarputile a bojovně a po zásluze se dočkali vyrovnání. Pěkná střela domácího kapitána z úctyhodných 35 metrů našla prostor přesně u pravé tyče Krejčího branky 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili zdíkovští ve zcela jiném projevu. Uklidňující branky zařídil Míra Šimek. Pak již se hra domácích zhroutila a Zdíkov nastřílel soupeři ještě pět branek. Hatrikem se prosadil Ondra CArvan a také David Tesař. Pochvalu si ovšem za druhý poločas zaslouží celé mužstvo.

Sestava Zdíkova: Krejčí - Karlík - Mikeš (Sojka), Švarc - Slanec - Vašíček, Kutheil, Tesař, Kurej - Carvan, Šimek (Klíma)

Do hry nezasáhla Fulínová N.

Roman Šebánek, 2. květen 2011

Zdíkov - Husinec 2:1 (1:1)

V druhém utkání jara brali zdíkovští žáci tři body. Sokol Zdíkov přivítal o velikonočních svátcích Slavoj Husinec. Hosté vyšli v týdnu Zdíkovu velmi vstříc, neboť souhlasili s posunutím hrací doby z 10.00 do 11.30. Důvodem změny byla velikonoční koleda.

Přesto se museli zdíkovští žáci obejít bez několika hráčů. David Tesař chyběl z rodinných důvodů, Josef Zeman a Tomáš Sova kvůli nemoci a chyběl také Patrik Švarc.

V prvním poločase si domácí opět vytvořili několik pěkných příležitostí, ale branku nedali. Do vedení šli hosté z přímého kopu Kováře. Zdíkov srovnal do poločasu, když faul na Šimka potrestal Ondra Carvan. Druhá půle se již odehrávala pod taktovkou Zdíkova. Vítěznou branku vstřelil opět Ondra Carvan. "Zdíkovští kohouti" měli ještě několik slibných šancí další branku však nepřidali.

Nejlepší hráči : Vašíček , Slanec, Carvan

Sestava Zdíkova: Krejčí - Karlík - Mikeš, Švarc, Sojka - Vašíček, Slanec, Kutheil, Kurej - Šimek, Carvan střídali: Fulínová, Marek

Fotky ze zápasu

Roman Šebánek, 10. duben 2011

O tomto víkendu začalo fotbalové jaro pro žáky hrající okresní přebor Prachaticka

Zdíkov - Lhenice 0:1 (0:0)

Sokol Zdíkov vstupoval do druhé části fotbalové sezóny jako přezimující lídr OP. V prvním utkání změřil síly s SK Lkhenice. Z posledních utkání s tímto soupeřem nemají zdíkovští zrovna kladnou bilanci. Letos je ještě neporazili.

První půle přinesla tlak Zdíkova. Domácí hráči se dostávali i do šancí, útočník Šimek měl dvě tutovky, ale ani jednou neuspěl. Hosté útočili sporadicky a vždy spíše po chybách domácích hráčů. V poločase se rozešli oba týmy smírně bez branek.

Druhá půle již neprobíhala ze strany Zdíkova v takovém tempu. Domácím chlapcům docházely viditelně síly. V 56 minutě přišel trest. Po pravé straně unikl lhenický Filip Bohó jeho křížnou střelu domácí brankář Krejčí jen vyrazil a míč dorazil nikým nekrytý Kanaloš - 0:1.

Zdíkov se nevzdával, ale ladnost a souhra z podzimu se kamsi vytratila. Lheničtí si výsledek pohlídali a odvezli si ze Zdíkova cenné 3 body. Příští týden mají žáci volno a síly změří až za 14 dní s Husincem.

O týmu Články Hráči Fotky Aktuální sezóna Tabulka Rozpis Výsledky Minulé sezóny 2009/2010

Vyrobil: LaBy | Copyright © 2012 Sokol Zdíkov. Všechna práva vyhrazena.

Šumava ubytování | Brazílie | Penzion Anna | Apartmán u Kornoušků | Ubytování U Vyhlídky | Turecko | Řecko | Tunisko | Pyramidy v Gíze